بلاگ

مقالات

بهترین برنامه‌ها برای تحلیل تکنیکال رمز ارز

بهترین برنامه‌ها برای تحلیل تکنیکال رمز ارز

بخش حیاتی موفقیت یک تریدر به ویژه آن دسته که زیاد ترید می‌کنند، توانایی ارزیابی الگوهای اطلاعات‌ها معاملات است. تحلیل تکنیکال احساسات را از تصمیم معاملاتی حذف می‌کند. یک سیستم تحلیل تکنیکال می‌تواند شاخص‌های خرید و فروش را ایجاد کند. این سیستم به موقعیت‌های جدید معاملاتی کمک کند.

در 15 سال گذشته جهان پیشرفت چشمگیری در میزان و سرعت دسترسی به اطلاعات و نرم افزارها داشته است. بنابرین ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی در دسترس همه تریدرهای آنلاین است. اکثر سایت‌هایی که ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی را ارائه می‌دهند, تریدرهای جدید را نیز به سمت درک عمیق مفاهیم اصلی راهنمایی می‌کنند. برخی از این منابع رایگان هستند یا در بستر پلتفرم گنجانده شده اند، اما برخی دیگر هزینه ای دریافت می‌کنند. ما نگاهی به ابزارهای تحلیل تکنیکال می‌اندازیم که در پیشنهادات کارگزاران و همچنین برخی منابع مستقل قرار گرفته است. در چینش رتبه بندی وجود ندارد.

ابزارهای تحلیل تکنیکال پیشنهادی:

چندین کارگزار ذکر شده در زیر از Recognia، ارائه دهنده شخص ثالث استفاده می‌کنند. این شرکت مستقر در کانادا، ابزارهای فنی عالی برای تجزیه و تحلیل ارائه می‌دهد. بسیاری از کارگزاران در پلتفرم ترید خود از این ابزار استفاده می‌کنند. ابزارهای Recognia به طور خودکار اقدام به تجزیه و تحلیل قیمت می‌کنند. آن‌ها الگوهای نمودار قدیمی و سایر شرایط بحرانی را بر اساس شیوه‌های مورد قبول تحلیل تکنیکال شناسایی و تفسیر کنند. این اعلان‌ها به تریدرها بینشی درباره نقاط قوت و ضعف سهام مورد نظرشان می‌دهد.

سرمایه گذاران خارج از پلتفرم‌های کارگزاری نمی‌توانند به این ابزارها دسترسی داشته باشند، اما فناوری آنها را در چندین سایت تریدر فعال وجود دارد.

Charles Schwab

پلتفرم تریدرها مکرر Charles Schwab ,Screener Plus را ارائه می‌دهد که از داده‌های در زمان حال استفاده می‌کند. این پلتفرم به مشتریان امکان می‌دهد سهام و ETF ها را بر اساس معیارهای اساسی و فنی، از جمله سیگنال‌های فنی Recognia فیلتر کنند. تریدرها می‌توانند پارامترهایی را که برای آنها مهم‌تر است تنظیم کنند. سپس نتایج Screener Plus را با لیست از پیش تعریف شده خود مطابقت دهند. نمودارهای قابل تنظیم StreetSmart Edge دارای ابزارهای تشخیص الگوی Recognia هستند.

نمودار بر روی دستگاه تلفن همراه شامل چند شاخص تحلیل تکنیکال است، اگرچه ابزار طراحی وجود ندارد.

E*TRADE

در Power E*TRADE ، پلتفرم معاملات فعال شرکت، اسکنر Live Action دارای بیش از 100 صفحه نمایش از پیش تعریف شده است. این صفحه‌ها بازار را در زمان حال با قیمت‌های زنده و معیارهای تحلیلی بر اساس رویدادهای فنی، اساسی، درآمد، احساسات و اخبار اسکن می‌کند.

اسکن‌های نوسان ساز ساخته شده در Live Action به کشف سهام خریداری شده یا بیش از حد فروش کمک می‌کند و فرصت‌های بیشتری را برای مجموعه مشتریان خود کشف می‌کند. بسیاری از این صفحه‌های داخلی مخصوص پلتفرم Power E*TRADE هستند.

اسکن‌های نوسان ساز ساخته شده در Live Action به کشف سهام خریداری شده یا بیش از حد فروخته شده و فرصت های اضافی برای نمونه کارها مشتری می‌پردازد. بسیاری از این صفحه های داخلی مخصوص پلتفرم Power E*TRADE هستند.

اسکنر Recognia به شما امکان می‌دهد تا سهام را بر اساس رویدادها یا الگوهای فنی اسکن کنید. در صورت برآورده شدن معیارهای جدید، هشدارها را تنظیم کنید. شما می‌توانید از قابلیت‌های معاملاتی کاغذی Power E*TRADE برای آزمایش سیستم معاملاتی فنی خود استفاده کنید.

Fidelity Investments

 Active Trader Pro رابط تجاری قابل بارگیری Fidelity است. این رابط مجموعه ای عمیق تر از آنچه از طریق وب سایت در دسترس است ارائه می‌دهد. Active Trader Pro توابع نمودار قابل تنظیم و ابزارهای تجارت را از پیش ارائه می‌دهد. این نرم افزار می‌تواند سیگنال‌های تکنیکال موجود در سهامی که دنبال می‌کنید را به شما اطلاع دهد. همچنین در مورد موقعیت‌های حساس هشدار می‌دهد.

نمودار مبتنی بر وب Fidelity دارای الگوها و رویدادهای فنی یکپارچه است که توسط Recognia ارائه شده است. نمودار پیشرفته در وب امکان مشاهده تا 40 سال داده تاریخی قیمت، 30 روز داده روزانه ، داده‌های ساعت طولانی و بیش از 60 شاخص فنی کاملاً قابل تنظیم را ارائه می‌دهد.

مرکز یادگیری وفاداری با محتوای متشکل از مقاله، فیلم، وبینار، اینفوگرافیک و وبینارهای ضبط شده، شامل تمرکز بر تجزیه و تحلیل فنی است.

 Fidelity همچنین جلسات مربیگری آنلاین هفتگی را ارائه می‌دهد. مشتریان با گروه کوچکی (هشت تا 10 نفر) شرکت می‌کنند. در این جلسات در مورد موضوعات گزینه‌ها و تحلیل تکنیکال بحث‌های عمیقی خواهند داشت.

Interactive Broker

نمودارهای کاملاً قابل تنظیم در همه سیستم عامل‌های Interactive Brokers ارائه شده است و شامل صدها شاخص و داده‌های جریان در زمان واقعی استTrader Workstation (TWS) ، پلت فرم معاملاتی شاخص IB ، شامل ابزارهای پیشرفته تحلیل تکنیکال با بیش از 120 شاخص و بیش از 30 سال داده است.

نسخه آزمایشی TWS موجود است که به تریدرها اجازه می‌دهد نحوه عملکرد این پلتفرم را بیاموزند و سناریوهای معاملاتی را آزمایش کنند. علاوه بر این، ممکن است یک پلتفرم تجزیه و تحلیل شخص ثالث را به حساب IBKR خود وصل کنید. لیست کامل فروشندگان را می‌توانید در بازار سرمایه گذاران جستجو کنید.

نویسنده: Zahra behbahani

18 دي 1400

امتیاز دهید

1.6

56