بلاگ

مقالات

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در 2021

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در 2021

اگر قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال و فعالیت در این زمینه رو دارید صرافی راه حل شماست. اما نه هر صرافی ای. صرافی باید امن، سریع کابردی و با کارمزد مناسب باشد. ما این مقاله رو برای این نوشتیم که شما رو با بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان آشنا کنیم.

چیزهایی که موقع انتخاب صرافی اهمیت دارند تعداد ارزها، معاملات جفت ارزی، کارمزد، گزینه‌های برداشت و امنیت هستند. ما در این لیست تمامی این موارد رو در نظر گرفتیم تا بهترین لیست ممکن رو ارائه کنیم.

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال 2021

این صرافی‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند بنابرین می‌توانید با توجه به نیازهای خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. .

coinbase ، coinbase pro

ما Coinbase را انتخاب کردیم زیرا خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با امنیت قوی و قیمت شفاف بسیار آسان می‌کند. علاوه بر این ، Coinbase Pro را با ساختار هزینه کمتر و ویژگی‌های قابل توجه بیشتری از نظر نمودارها و شاخص‌ها ارائه می‌دهد.

جوانب مثبت منفی

مثبت:

 • انتخاب انواع آلتکوین
 • رابط کاربری بسیار ساده
 • نقدینگی بسیار بالا

منفی:

 • هزینه‌های بالا در صورت عدم استفاده از Coinbase Pro
 • کاربر کلیدهای کیف پول را کنترل نمی‌کند

بررسی اجمالی:

در حالی که صنعت رمز ارز مملو از کوین‌های متقلبانه و مبادلات سایه دار است، Coinbase تا حد زیادی از هر گونه حاشیه اجتناب کرده است. Coinbase یک صرافی ارز دیجیتال بسیار آسان برای استفاده ارائه می‌دهد. این ویژگی شروع معامله برای سرمایه‌گذاران مبتدی را راحت‌تر می‌کند. برخی صرافی‌ها رابط کاربری خیلی پیچیده‌ای دارند اما این برای کوین بیس صدق نمی‌کند.

Coinbase همچنین کیف پول‌های بیمه شده برای سرمایه گذاران و معامله گران برای ذخیره دارایی خود ارائه می‌دهد. کیف پول‌ها در برابر نقض داده و هک بیمه شده‌اند. پول نقد شما در حساب‌های بانکی تحت نظر بیمه FDIC ذخیره می‌شود. این ویژگی زمانی که کاربران گزارش دهند که حساب‌ها هک شده اند و وجوه در حال تخلیه است اهمیت خود را نشان می‌دهد. حساب‌های حمایتی Coinbase برای کاربران جدید بسیار مناسب است. اما Coinbase صاحب کلیدهای خصوصی  است، نه سرمایه‌گذار.

علاوه بر این، Coinbase همچنین نسخه رایگان Coinbase Pro را با ساختار هزینه متفاوت اما ارزان‌تر و با گزینه‌های بیشتر از نظر نمودارها و شاخص‌ها ارائه می‌دهد. Coinbase Pro گام بعدی عالی برای کسانی است که با استفاده از Coinbase فوت و فن معامله را یاد گرفته اند. این نسخه با افزودن ویژگی‌هایی که یک کاربر حرفه‌ای‌تر می‌خواهد، به ارائه بهتر کمک می‌کند.

Cash App

استفاده از این صرافی و رابط کاربری آن بسیار ساده است. کش اپ همچنین گزینه‌های انعطاف پذیر و متنوعی برای برداشت از صرافی‌های دیگر دارد.

جوانب مثبت منفی

مثبت:

 • انتقال پول همتا به همتا مانند Venmo یا Zelle
 • قابلیت برداشت بیت کوین
 • رابط کاربری بسیار ساده

منفی:

 • فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند و از هیچ ارز دیگری پشتیبانی نمی‌کند
 • 3٪ هزینه ارسال پول از طریق کارت اعتباری
 • محدودیت برداشت روزانه و هفتگی

بررسی اجمالی

Cash App یک سیستم انتقال پول مثل Venem است. این سرویس به کاربران امکان می‌دهد غذا بخرند، اجاره خود را پرداخت کنند یا حتی از خرده فروشی که از Cash App پشتیبانی می‌کند به صورت آنلاین خرید کنند. Cash App می‌تواند به عنوان یک حساب بانکی عمل کند و کاربران می‌توانند کارت‌های نقدی Cash App خود را داشته باشند. این سرویس به تنهایی بسیار راحت است. Cash App مزایای بیشتری نیز دارد.

Cash App همچنین مثل Robinhood به کاربران خود اجازه می‌دهد تا در سهام، ETF و بیت کوین سرمایه گذاری کنند. رابط کاربری که این صرافی از آن استفاده می‌کند بسیار آسان است. این برای سرمایه گذاری برای بار اول ایده‌آل است.

در حالی که ویژگی اصلی Cash App انتقال پول است، مشابه برنامه‌هایی مانندVenmo ، اما مشابه Robinhood دارای ویژگی سرمایه گذاری نیز هست. Cash App به کاربران این امکان را می‌دهد تا سرمایه رمز ارز خود را به کیف پول خود انتقال دهند. این دلیل این است که ما Square’s Cash App را به جای Robinhood به عنوان بهترین گزینه برای مبتدیانی که به دنبال خرید بیت کوین هستند پیشنهاد می‌دهیم.

توانایی برداشتن ارز دیجیتال از صرافی ارز دیجیتال بسیار مهم است. با Robinhood، می‌توانید رمز ارز را سرمایه گذاری کرده و معامله کنید، اما نمی توانید آن را برداشت کنید و آنطور که می‌خواهید خرج کنید. با این حال یک اشکال Cash App این است که شما نمی‌توانید کلیدهای خصوصی خود را کنترل کنید. Coinbase نیز این مشکل را دارد.

بسیاری در جامعه رمز ارز از این مفهوم به عنوان نه کلیدهای شما، نه کوین شما یاد می‌کنند. این بدان معناست که اگر کلیدهای خصوصی کیف پول که کوین‌ها در آن ذخیره شده اند را نگه ندارید، عملاً کوین‌ها متعلق به شما نیستند.

Bisq

ما Bisq را انتخاب کردیم زیرا یک صرافی غیرمتمرکز و بدون نیاز به KYC است.

نکات منفی و مثبت

مثبت:

 • پلتفرم غیرمتمرکز و غیر KYC
 • بیش از 25 گزینه مختلف پرداخت
 • برنامه موبایل برای Android و iOS

منفی:

 • سرعت معامله می‌تواند کند باشد
 • حجم معاملات می‌تواند کم باشد
 • برای معاملات فعال طراحی نشده است

بررسی اجمالی

خود فرض بیت کوین این است که به یک حساب دسترسی آزاد و رایگان می‌دهد. محصولات بانکی، مانند یک حساب چک یا پس انداز، تنها در صورتی قابل دسترسی هستند که شما دارای شناسنامه ای باشید که از طریق دولت تایید شده باشد. با بیت کوین، این امر ضروری نیست. بدون در نظر گرفتن ملیت یا مکان و بدون هیچ گونه هویتی می‌توان به بیت کوین دسترسی داشت.

در حالی که بسیاری استدلال می‌کنند که این قابلیت دسترسی به فعالیت‌های مجرمانه را باز می‌کند (همین امر را می‌توان در مورد استفاده از پول فیات نیز گفت)، اما همچنین حساب‌ها به افرادی در کشورهای دارای سیستم های بانکی کمتر توسعه یافته اعطا می‌شوند. میلیون‌ها نفر در جهان به حساب‌های بانکی یا ابزارهای تجاری دسترسی ندارند زیرا کشورهای آن‌ها زیرساخت های مالی مناسبی ندارند. یا افراد ممکن است دارای شناسنامه ای از طرف دولت نباشند. بیت کوین که همزمان با صرافی غیر متمرکز مانند Bisq استفاده می شود, می‌تواند راه حل خوبی در این موارد باشد.

Bisq یک نرم افزار قابل بارگیری و مبادله غیرمتمرکز بیت کوین و رمزنگاری همتا به همتا است. این بدان معناست که Bisq هیچ نقطه مرکزی شکست ندارد و نمی‌توان آن را حذف کرد، درست مانند خود بیت کوین. Bisq غیرمتمرکز است، به این معنی که هیچ کس غیر از کاربر به وجوه کاربر دست نمی‌زند یا آن‌ها را کنترل نمی‌کند.

این امر با مبادلات متمرکز، مانند Coinbase، متفاوت است. زیرا Coinbase وجوه کاربر را در یک حساب محافظتی که کاربر کلید خصوصی آن را ندارد، کنترل می‌کند. در آن وضعیت، Coinbase این حق را دارد که درصورت مشکوک بودن فعالیت حساب شما وجوه شما را تصرف کند.

 Bisq در دسترس هر کسی است که دارای رایانه یا تلفن هوشمند است. به این دلیل که هیچ فرایند ثبت نام یا قانون KYC وجود ندارد. این امر آن را برای کسانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی هستند، کسانی که در یک رژیم ستمگر زندگی می‌کنند، یا هر کسی که فاقد شناسنامه دولتی است مناسب می‌کند.

Bisq معاملات چندین ارز مختلف فیات از جمله USD و Bitcoin و چندین ارز دیگر را ارائه می‌دهد. ویژگی‌های غیر متمرکز و همتا به همتا می‌تواند به معنای حجم معاملات کم و معاملات کندتر باشد، اما برای برخی ارزش انجام دادن را دارد.

Binance

ما Binance را انتخاب کردیم زیرا لیستی بسیار طولانی از محبوب‌ترین کوین های دیجیتال را ارائه می‌دهد. البته لطفا به این دقت کنید که این صرافی کاربران ایرانی را تحریم کرده است. می‌توان صرافی کوکوین را به عنوان یک جایگزین برای بایننس نام برد.

جوانب مثبت منفی

مثبت

 • هزینه‌های کمتر نسبت به سایر صرافی‌های متداول
 • تنوع ارزها و جفت‌های معاملاتی
 • ترسیم نمودار پیشرفته تر

منفی

 • مناسب برای کاربران پیشرفته تر
 • Binance US  جفت معاملاتی کمتری نسبت به نسخه بین المللی دارد
 • همه ایالت‌ها پشتیبانی نمی‌شوند

بررسی اجمالی

صرافی Binance در سال 2017 با تمرکز قوی بر معاملات آلت کوین تأسیس شد. Binance بیش از 100 جفت معاملاتی مختلف بین ارزهای مختلف ارائه می‌دهد. همچنین تعداد زیادی جفت فیات-رمزارز نیز ارائه می‌دهد.

از ژوئیه 2021، Binance بر فضای مبادله جهانی تسلط دارد و روزانه بخش قابل توجهی از حجم معاملات رمز ارز در این صرافی انجام می‌شود. این صرافی فقط اجازه سپرده گذاری دلار آمریکا توسط کاربران جهانی از طریق SWIFT را می‌دهد، اما به شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً تعدادی از رمز ارزها را با کارت اعتباری خریداری کنید. سپرده گذاری با استفاده از 12 پول فیات دیگر از جمله یورو مجاز است.

Binance برای افرادی مناسب است که مایل به تجارت یا سرمایه گذاری در آلت کوین‌های کمتر شناخته شده هستند. Binance بیش از 50 ارز مختلف را برای معامله ارائه می‌دهد. این صرافی گزینه مناسبی برای کسانی است که ترجیح می‌دهند نمودارهای پیشرفته تری نسبت به سایر صرافی‌ها داشته باشند. ویژگی‌ها، توانایی‌های نمودار بندی و داده‌های همراه با حساب شما واقعاً قابل توجه هستند، به ویژه وقتی هزینه‌های مناسب آن‌ها را در نظر بگیرید.

اگه این مطلب برای شما مفید بوده است پس به مقاله ما در مورد کم کارمزدترین و امن‌ترین صرافی‌ها نیز سربزنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تعدادی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان رو معرفی کنیم. این صرافی‌ها کارمزد کم، رابط کاربری ساده و تعداد زیادی ارز برای معامله دارند. تمام این ویژگی‌ها باهم آن‌ها را تبدیل به بهترین‌ها می‌کند.

اگر شما هم تجربه این در زمینه استفاده از این صرافی‌ها دارید یا صرافی خوبی رو می‌شناسید که در این لیست ذکر نشده لطفا در بخش کامنت‌ها به ما اطلاع دهید.

نویسنده: Zahra behbahani

7 دي 1400

امتیاز دهید

2.3

75