بلاگ

مقالات

کدام شبکه انتقال کاردانو ارزان‌تر است؟

کدام شبکه انتقال کاردانو ارزان‌تر است؟

کاردانو یا همان ارز دیجیتال ADA را در بسترها و شبکه های مختلفی می‌توان انتقال داد. اکنون با شبکه‌ های انتقال کاردانو Cardano آشنا خواهیم شد.

کاردانو را با عنوان سومین نسل از بلاک چین می‌شناسند؛ در این دسته‌بندی بیت کوین و اتریوم به ترتیب نسل اول و دوم این فناوری خارق‌العاده به شمار می‌روند

بررسی سه نسل از بلاک چین


نسل اول فناوری بلاکچین فقط ارزهای رمزنگاری را در بر می‌گیرد. تمام ارزهای رمزپایه جایگزین و همچنین بیت کوین در این گروه قرار دارند. این بلاک چین شامل برنامه های اصلی مانند پرداخت‌ها و برنامه‌ها است. این نسل در سال ۲۰۰۹ زمانی شروع به کار کرد که بیت کوین منتشر شد و در اوایل سال ۲۰۱۰ پایان یافت.

بلاکچین ۲٫۰: این نسل دوم بلاکچین توسط خدمات مالی و قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. این ردیف شامل دارایی‌های مالی مختلف مانند مشتقات، اختیارات، مبادله و اوراق قرضه است. برنامه‌هایی که فراتر از ارز ، دارایی و بازار هستند در این بلاکچین قرار می‌گیرند. اتریوم ، هایپر لجر و سایر سیستم عامل‌های جدید بلاکچین بخشی از بلاکچین ۲٫۰ محسوب می‌شوند. این نسل از زمانی آغاز شد که ایده‌های مربوط به استفاده از بلاکچین برای اهداف دیگر در سال ۲۰۱۰ ظهور کرد.

بلاکچین ۳٫۰: این نسل سوم بلاکچین برای اجرای برنامه‌هایی فراتر از صنعت خدمات مالی استفاده می‌شود و در دولت، بهداشت، رسانه‌ها، هنرها و دادگستری مورد استفاده قرار می‌گیرد. مجدداً ، همانند بلاکچین ۲٫۰ ، اتریوم ، هایپر لجر و بلاک چینهای جدید با قابلیت رمزگذاری در قراردادهای هوشمند بخشی از این لایه فناوری بلاکچین محسوب می شوند. این نسل از بلاکچین حدود سال ۲۰۱۲ ظهور کرد که چندین کاربرد فناوری بلاکچین در صنایع مختلف مورد تحقیق قرار گرفت.

طبیعی است در نسل جدید مشکلات قبلی از بین رفته و یک سری قابلیت‌های جدید اضافه شده است. به همین دلیل کاردانو را قاتل اتریوم (که خود اتریوم قاتل بیت کوین شناخته می‌شود) خطاب می‌کنند!

در این مطلب قصد داریم شما را با بستر و شبکه های انتقال کاردانو آشنا کنیم تا در صورت تصمیم به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال اطلاعات کافی داشته باشید.

علاوه بر بلاک چین اختصاصی Cardano، بخشی از عرضه رمز ارز ADA در شبکه‌ های BC (بایننس چین) و BSC (بایننس اسمارت چین) وجود دارد. اگرچه در نگاه اول استفاده از شبکه اصلی برای انتقال منطقی‌تر و حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسد، اما دلایل محکمی برای استفاده از دو شبکه bep2 (بایننس چین) و bep20 (بایننس اسمارت چین) به جای آن وجود دارند؛ کاهش کارمزد و افزایش سرعت دلایل ترغیب‌کننده‌ای هستند!

پس در حال حاضر شبکه های انتقال کاردانو به صورت زیر است. برای انتقال آدا می‌توان از یک بستر استفاده کنید، بسته به این که کیف پول یا صرافی مورد نظر شما از کدام یک پشتیبانی می‌کند:

بلاک چین اختصاصی کاردانو

( BEP2 ) بایننس چین

بایننس اسمارت چین (BEP20)

از کدام شبکه برای انتقال کاردانو استفاده کنیم؟

در مطلب تفاوت انتقال کاردانو روی شبکه bep2 و bep20 گفتیم با این کار کارمزدها به شدت کاهش پیدا می‌کند. کارمزد انتقال کاردانو برخلاف بیت کوین و اتریوم چندان بالا نیست، اما همچنان می‌توان با انجام انتقال در شبکه های دیگر آن را به شدت کاهش داد. اگر انتقال کاردانو را بر بستر اصلی انجام بدهید، بدون توجه به میزان آن باید 1 واحد ADA به عنوان کارمزد پرداخت کنید. اما اگر برای انتقال کاردانو از شبکه های بایننس چین یا بایننس اسمارت جین استفاده کنید، این کارمزد به 0.087 کاهش خواهد یافت. البته ممکن است از زمانی به زمان دیگر (مخصوصا بر اساس ترافیک شبکه) این اعداد متفاوت باشند، اما در هر صورت، دو شبکه BC و BSC ارزان‌تر تمام می‌شوند.

نویسنده: Fateme Zare

23 آذر 1400

امتیاز دهید

3.1

66